KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12539299
nr 1253 9299
Allan Andersson
(1904-1979), Sverige
Oljemålning, Allan Andersson, Kungsörnar, signerad. Olja på duk, 37x48
Allan Andersson, svensk bildkonstnär född 1904 i Göteborg, död 1979 .
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 6 maj 2019
kl 18:25:44
29/4 23:04:26
Allan Andersson
Läs mer om Allan Andersson